Приключи българското участие на Sofia Open 2020

Sofia Open 2020

Българското участие на Sofia Open 2020 приключи. Участващите с “уайлд кард” Кузманов и Виктор Троицки (Сърбия), който е шампион в София при дуетите със сънародника си Ненад Зимонич през 2017 година, загубиха от водачите в схемата Юрген Мелцер (Австрия) и Едуар Роже-Васлен (Франция) с 2:6, 4:6 за малко повече от час.

Българинът и сърбинът започнаха добре мача. Те взеха първия гейм, след което пропуснаха три възможности за пробив във втория, а след това поведоха и с 2:1. Последва силна серия от седем поредни гейма за Мелцер и Роже-Васлен, които поведоха в резултата.

Те започнаха силно и втория сет и поведоха с пробив. Впоследствие българинът и сърбинът успяха да наваксат два пробива пасив и от 1:4 да изравнят за 4:4, но в крайна сметка загубиха.

Австриецът и французинът очакват на четвъртфиналите британците Джони О’Мара и Кен Скупски.